Objevil jsem portál Pianofiles.com. Jedná se o web na sdílení notových materiálů (jak název napovídá zejména pro piano). Rozsah not k dispozici je obrovský, až se chce říct, že čas nakupování not skončil.

Funguje to velmi jednoduše – uživatelé v rámci svých účtů uvádějí, jaké noty mají k dispozici. Pokud v rámci vyhledávání not narazím na uživatele, který má uvedeno, že disponuje notami, o které mám zájem, tak mu přes Pianofiles (jednoduchý formulář) pošlu vzkaz na email. Pak je na něm, zda vyslyší a pošle mi noty mailem.

Z osobní zkušenosti můžu říct, že většina uživatelů noty pošle. Zpravidla se jedná o PDF formát v dobré kvalitě pro tisk na domácí tiskárně.

Podmínkou je vytvoření účtu na portálu, což je zdarma v základní formě. Pianofiles.com nabízejí i placený účet – za cca 3 USD/měsíc (platba možná přes Paypal) nabízejí navíc třeba lepší vyhledávání notových materiálů a obecně lepší přístup k informacím o notách, které mají ve svých kolekcích uvedené ostatní uživatelé.

Celkem podle Pianofiles.com nabízejí až 2 miliony not (myslím ale, že to počítají podle počtu not u všech uživatelů, tzn. když jedny noty má více uživatelů, tak se to počítá vícekrát).

Více na www.pianofiles.com.